top of page

תוכנית הכשרה למאמנים יונגיאנים

תכונית הכשרה לאימון יונגיאני בהיקף 128 שעות, מוכרת ע"י ICF - האירגון הבינלאומי למאמנים.

קאבר קורס יונגיאני5.jpg

הרשמה לוובינר

30.7.24 | יום ג' | 19:00

בהנחיית ד"ר אבי גורן בר, ממציא השיטה.

בוובינר ד"ר גורן בר יציג את הקורס הקרוב - מחזור 3 בישראל - הנפתח בספטמבר 2024,

ויענה לשאלותיכם.

תודה שנרשמת.קישור לוובינר ישלח לך במייל.

צוות ההוראה

צוות ההוראה והניהול כולל את ד"ר אבי גורן בר, מאמן קו-אקטיבי ויונגיאני, פסיכולוג קליני וממציא שיטת האימון היונגיאני ©, נועה לוי - MA בייעוץ ארגוני, ניר בנו - פסיכותרפיה גופנית PBA ודליה נקר בכיר MCIL מדריכה מוסמכת. ההכשרה מוכרת ע"י ארגון ICF כתוכנית ACSTH. עם קבלת תעודת הגמר של התוכנית, הבוגרים יוכלו לפנות ל ICF למסלול ההכשרה למאמן מוסמך (ACC), ולאחר קבלת 10 שעות חניכה (Mentoring), יגשו לבחינה און ליין ויקבלו הסכמה בינלאומית.  

מסגרת הלימודים

7.2.24 - 12.9.24

21 מפגשים

סה"כ 131 שעות לימוד

15 מפגשי זום 

אחת לשבוע 14:00-20:00

Untitled.png

3 סמינרים פיזיים של יום וחצי

חמישי+שישי בבוקר

פתיחה+אמצע+סיום

המפגשים הפרונטליים יתקיימו במרכז הארץ

10 שעות הדרכה

אימון יונגיאני - 10 שעות הדרכה.png

למי מיועדת התוכנית ?

התוכנית מיועדת למאמנים, אנשי עסקים, מנהלים בארגונים, אנשי שיווק, מנהלי משאבי אנוש, מטפלים וכל מי שמוצא עניין בהבנה עמוקה של תפקוד מערכות אנושיות בליווי כלים מעשיים הניתנים ליישום בעבודה יומיומית. ייחודיותו של האימון היונגיאני גלומה ברמה היצירתית והפרקטית של כלי האימון. תוכנית ההכשרה הינה ייחודית מאחר והלומדים מלווים ע"י בוגרי התוכנית (מאמנים יונגיאנים) אשר מהווים עבורם מעגל תמיכה ומאפשרים לתלמידים להתנסות באימון יונגיאני באופן שוטף, תוך כדי תהליך ההכשרה.

סמינר 1מבוא לאימון יונגיאני וחשיבה סימבולית

נלמד את אוצר המילים הבסיסי באימון יונגיאני ברמת היחיד והארגון. בין המושגים שנלמד נתייחס ל"פונקציה המעלה", "הפונקציה המפצה" וחשיבה לא רציונלית. בנוסף המשתתפים יתאמנו בחשיבה סימבולית על מנת לסגל לעצמם יכולת שימוש בסמלים, מטפורות ודימויים במהלך האימון. המשתתפים ילמדו להשתמש בקלפי הארכיטיפים, במודל ה"פיצה" ובחוברת ההפעלה של ארכיטיפ הצל. בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד. 

סמינר 2מיומנויות אימון, אתיקה וחוזה

סמינר 2

בהתבסס על מיומנויות האימון כפי שמוצגות על ידי ICF - איגוד המאמנים הבינלאומי, המשתתפים יוכשרו להשתמש בשפת האימון המקצועית ולהתנהל על פי כללי האתיקה והמיומנויות של המקצוע. בסמינר נלמד גם את עקרונות האלכימיה - 7 טכניקות מחוללות שינוי וכן את הפסיכולוגיה והשימוש בארכיטיפ הפרסונה בתהליכי אימון. בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד.

סמינר 3היסוד הנשי - אנימה והיסוד הגברי אנימוס בתהליך האימון

סמינר 3

המשתתפים ילמדו להכיר את האיכויות של היסוד הנשי והיסוד הגברי. ילמדו את ההתפתחות ההיסטורית של המושגים הללו והרלוונטיות שלהם בחיים הפרטיים ובעולם העבודה. נלמד לזהות ולהשתמש באופן אפקטיבי בשני סוגי האיכויות הללו של האישיות (הנשי והגברי). מטרת הסמינר היא ללמד את המשתתפים להרחיב את רפרטואר ההתייחסות שלהם אל בני אדם במערכות החיים. אם את אישה תלמדי לשפר את איכויותייך הנשיות והיסוד הגברי שלך (אנימוס) ואם אתה גבר, תלמד לפתח את גבריותך ולהרחיב באופן אפקטיבי את פוטנציאל ההיתייחסות שלך דרך היסוד הנשי (אנימה). המשתתפים ילמדו להשתמש בקלפי האימון של "עשייה" ו"הוויה". בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד.

סמינר 4במסע הגיבור - קריירה בעידן הפוסט מודרני

סמינ 4

בהתבסס על הפרדיגמה של ג'וזף קמפבל נלמד את 15 שלבי מסע הגיבור והרלווטיות שלה לאימון עסקי ואישי.

מדובר בלמידה שמפתחת מודעות לשלבי הקריירה השונים ברמת הרגש, השכל והגוף הפסיכוסומטי. המשתתפים ילמדו להשתמש בקלפי האימון של מסע הגיבור, לזהות היכן הדילמה של המתאמן נפגשת עם השלבים השונים במסע הגיבור וכיצד להתמודד עם האתגרים שנובעים מכל שלב במסע. בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד.

סמינר 524 ארכיטיפים למנהיגות - עבודת צוות

סמינר 5

הסמינר מנתח את מבנה הארגון ומחלקו לארבעה אזורי פעילות (נהלים ותקנות, כספים, משאבי אנוש, מחקר ופיתוח).
כל אזור מאופיין ב 3 ארכיטיפים ושלושה צללים שלהם. מדובר ברפרטואר חשיבה והתנהלות שנדרשת מכל מנהל בתחומו. 

המשתתפים ילמדו למקם דילמה באחד מארבעת אזורי הפעילות וכן ילמדו כיצד לאמן מנהל על פי קלפי האימון המיועדים לכל איזור פעילות. רובד נוסף בסמינר מוקדש למיומניות עבודת צוות המושתת על הארכיטיפים בארגון. בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד.

סמינר 6

סמינר 6 - מבוא לשאלון MBTI, אינטגרציה של כלל ההכשרה לאימון יונגיאני 

הסמינר מתחיל בלמידה והתנסות במבחן MBTI למנהלים המושתת על תורת הטיפוסים של יונג. בהמשך המשתתפים יעסקו באינטגרציה של כלל 5 הסמינרים הקודמים על מנת להביא כל משתתף לרמת שליטה ותכלול של כלל הטכניקות האימוניות לטובת המתאמנים. בתום סמינר זה תוענק בוגר/ת התוכנית לאימון יונגיאני חתומה על ידי ICF. בתום הסמינר המשתתפים יתנסו באימון חי עם מתאמן מתנדב על מנת לתרגל ולהטמיע את הנלמד.

קאבר קורס יונגיאני5.jpg

הרשמה לוובינר

30.7.24 | יום ג' | 19:00

בהנחיית ד"ר אבי גורן בר, ממציא השיטה.

בוובינר ד"ר גורן בר יציג את הקורס הקרוב - מחזור 3 בישראל - הנפתח בספטמבר 2024,

ויענה לשאלותיכם.

תודה שנרשמת.קישור לוובינר ישלח לך במייל.

bottom of page